Podkład naturalny 5,5
Podkład pod panele i podłogi pływające
więcejGrubość - 5.5 mm
Sortuj wg
Wyników na stronie
Wyników na stronie
Podkład pod panele i podłogi pływające
więcejGrubość - 5.5 mm
Grubość - 2 mm
Grubość - 1.6 mm
Grubość - 2 mm
Podkład pod panele i podłogi pływające
więcejGrubość - 4 mm
Podkład pod panele i podłogi pływające
więcejGrubość - 3 mm
Grubość - 3 mm
Grubość - 5 mm
- PEWNE MEGA RABATY UDZIELANE TELEFONICZNIE 505 999 605-
ZADZWOŃ I UZYSKAJ ATRAKCYJNĄ CENĘ!
więcejGrubość - 2 mm
- PEWNE MEGA RABATY UDZIELANE TELEFONICZNIE 505 999 605-
ZADZWOŃ I UZYSKAJ ATRAKCYJNĄ CENĘ!
więcejGrubość - 2 mm
- PEWNE MEGA RABATY UDZIELANE TELEFONICZNIE 505 999 605-
ZADZWOŃ I UZYSKAJ ATRAKCYJNĄ CENĘ!
więcejGrubość - 2 mm
Dobre panele laminowane to świetny sposób na wykończenie podłóg w domu czy mieszkaniu. Warto jednak pamiętać, że na uzyskany efekt bardzo duży wpływ ma zastosowanie odpowiedniego podkładu.
Wysokiej jakości podkład pod panele może zwiększyć trwałość podłogi i zapewnić dodatkowe właściwości, takie jak np.:
Jaki podkład pod panele wybrać? Na co zwrócić uwagę?
Krok 1: Dobierz podkład do rodzaju paneli
Jeśli zastanawiasz się jaki podkład pod panele wybrać, zwróć uwagę na rodzaj paneli oraz rekomendację producenta. Rodzaj podkładu zależy w pierwszej kolejności od rodzaju paneli, jakie mają być na nim zamontowane. Inny podkład nadaje się do montażu pod panelami laminowanymi, inny pod winylowymi
Uwaga! Nigdy nie montuj paneli winylowych na podkładach, które nie są do tego przeznaczone. Panele winylowe inaczej reagują na obciążenie czy absorbują wilgoć. Właśnie dlatego materiał, z którego wykonany jest podkład musi być ściśle dostosowany do wymagań winylu.
Koniecznie zwróć też uwagę na rekomendacje producenta. Część producentów jasno wskazuje na jakim podkładzie powinny być zamontowane panele, by były objęte gwarancją. Niektórzy producenci wskazują jakie powinny być minimalne parametry, inni sugerują konkretny model lub wręcz sami produkują podkład o odpowiednich parametrach.
Krok 2: Dobierz podkład do rodzaju podłoża
Drugim aspektem, na który należy zwrócić uwagę, wybierając najlepszy podkład pod panele jest rodzaj podłoża. Aby podkład dobrze spełniał swoje funkcje powinien uwzględniać dwie kwestie: ogrzewanie podłogowe ewentualne nierówności podłoża.
1. Ogrzewanie podłogowe - oszczędzaj na ogrzewaniu dzięki podkładowi
Jeśli planujesz położyć podłogę na ogrzewanie podłogowe, wybór najlepszego podkładu pod panele jest szczególnie istotny. Odpowiednio dobrany podkład może bowiem znacząco zwiększyć efektywność ogrzewania podłogowego, a co za tym idzie - przełożyć się na konkretne oszczędności. Nawet jeśli cena specjalistycznych podkładów pod panele jest nieco wyższa niż “zwykłych” podkładów, w dłuższej perspektywie czasowej ich zakup pomoże znacząco obniżyć koszty ogrzewania.
Najważniejszym parametrem, informującym o jakości podkładu pod panele podłogowe na ogrzewanie jest opór cieplny. Jest wyrażany w m²K/W i wskazuje relację pomiędzy grubością a przewodnictwem cieplnym podkładu. Zasada jest prosta: im mniejszy opór cieplny, tym więcej ciepła przepuszczać będzie podkład. Jeśli szukasz podkładu, który będzie dobrze przewodził ciepło, wybierz podkład o oporze cieplny niższym niż 0,01 m²K/W. Aby uzyskać informacje na temat oporu cieplnego, zajrzyj do karty technicznej produktu lub skorzystaj z wiedzy naszych doradców.
2. Nierówne podłoże - uzupełnij nierówności posadzki
Jeśli podłoże, na którym chcesz zamontować panele nie jest idealnie równe, sięgnij po podkłady, które wyrównują drobne nierówności posadzki. Podkłady pod panele mogą wypełnić nierówności nawet do 3 mm. Jeśli odchylenie od gładkiej i poziomej powierzchni jest większe, konieczne będzie zrobienie wylewki. Równa i gładka powierzchnia jest szczególnie istotna w przypadku paneli winylowych. Są one miękkie i cienkie, dlatego na ich powierzchni widoczne mogą być nawet drobne szczeliny, nawet jeśli są montowane na dobrym podkładzie.
Krok 3: Dobierz podkład do swoich potrzeb
Po uwzględnieniu rekomendacji producenta oraz właściwości podłoża, zwróć uwagę na indywidualne wymagania, co do funkcjonalności podłogi.
1. Wycisz podłogę i zapewnij sobie komfort akustyczny
Jeśli chcesz osiągnąć wrażenie “cichej podłogi”, wybierz podkład akustyczny, który dobrze wytłumi pomieszczenie i zminimalizuje odgłosy kroków. Informację o poziomie tłumienia dźwięków znajdziesz w karcie technicznej podkładu. Aby przekonać się czy podkład ma dobre właściwości wyciszające, spójrz na poziom tłumienia dźwięków, który wyrażony jest w procentach. Tłumienie dźwięków dla dobrze wyciszających podkładów wynosi powyżej 10%. Takie podkłady, dla wygody kupujących są nazywane “akustycznymi” lub “wyciszającymi”.